2016 жылдың 13 сәуірінде Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы Әскери институтында жалпы білім беру пәндері кафедрасы  «Курсанттардың танымдық қызығушылықтарын қалыптастыруда пәнаралық байланыстардын рөлі»  тақырыбында дөңгелек үстел өткізді.

Пәнаралық байланыс курсанттың елеулі эмоционалдық аясынын дамуына  және танымдық қызығушылығын белсендіруге әсер етуде.

Дөңгелек үстелдің мақсаты — әскери институтының курсанттарының  танымдық қызығушылықтарын қалыптастыру да  іске асыру пәнаралық байланыстырудың рөлін және тәсілдерін анықтау.

Дөңгелек үстел тәжірибеге бағытталды.

Атаулы іс-шара  іске асыру пәнаралық байланыстары мәселелерін жаңа аспектілерге зерделеуде және 21 ғасырдың курсанттардың танымдық қызығушылығын қалыптастыру да инновациялық көзқарасты іздеуге арналған.

Дөңгелек үстелдің қатысушылары: — әскери институтының оқытушылары.

Дөңгелек үстел жұмысының қорытындысы бойынша ұсынымдар әзірленді.