2021 жылдың 18 қарашасында Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы Әскери институтының әскери педагогика және психология кафедрасында алғаш рет «Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығы аясында әскери білім беруді дамыту перспективалары» тақырыбында онлайн режимінде Халықаралық ғылыми-теориялық конференция өтті, оған Германия Федеративтік Республикасы, Либниц атындағы Ганновер университетінің профессорлық-оқытушылық құрамы қатысты; Ресей Федерациясы, Мәскеу қ., Невский қорғанысының Александр княз атындағы Әскери университеті; Ресей Федерациясы Омбы мемлекеттік педагогикалық университеті; Өзбекстан Республикасының қоғамдық қауіпсіздік университеті, Ташкент қ.; Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы атындағы Ұлттық қорғаныс университеті, Нұр-сұлтан Қ.; ҚР ІІМ Ш. Қабылбаев атындағы Қостанай академиясы; ҚР ТЖМ М. Ғабдуллин атындағы азаматтық қорғау академиясы, Көкшетау қ.; Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау мемлекеттік университеті; М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті; «Өрлеу» БАҰО» АҚ филиалы СҚО бойынша ПҚ БАИ; Алматы облысы, Қаракемер кенті, 6654 әскери бөлімінің оқу бригадасы; Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы Әскери институтының басшылығы, профессорлық-оқытушылар құрамы және курсанттары қатысты.
Конференция аясында мемлекеттің әскери қауіпсіздігін қамтамасыз етудің маңызды факторы ретінде әскери білім беруді дамытуға, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Жоғарғы Бас Қолбасшысы – Президент қойған талаптарға сәйкес жоғары білікті және бәсекеге қабілетті офицерлерді даярлауға байланысты теориялық және практикалық сипаттағы кең ауқымды мәселелер талқыланды.
Конференцияның негізгі мақсаты – әскери білім беруді жетілдірудің ғылыми-теориялық және практикалық жолдарын іздеуге қол жеткізілді. Өткен конференцияның қорытындысы бойынша ғылыми мақалалар мен баяндамалар жинағы шығарылады.

Қазақстан Республикасы  Ұлттық ұланы
Әскери институтының баспасөз қызметі