2021 жылғы 27 қазанда Қазақстан Республикасы Ұлттық ұлан Әскери институты әскери педагогика және психология кафедрасының бастығы полковник Мұрат Асқарұлы Шапашевтің басшылығымен «» тақырыбында «Командалық-тактикалық тәрбие және әлеуметтік-құқықтық жұмыс» мамандығы топтарының 2, 3 және 4 курс курсанттары арасында педагогикадан II Олимпиада өтті.
Олимпиаданың мақсаты курсанттардың кәсіби-педагогикалық білімін өзектендіру, педагогикалық ғылым мен практикадағы инновацияларды насихаттау, курсанттардың тарихи-педагогикалық мұрасын және адамгершілік тәрбиесінің қағидаттарын қазіргі жағдайда ұғыну болды.
Олимпиаданың байқау бағдарламасы қызықты және танымдық сайыстарға толы болды, олар келесі қызу талқылауларға қуат берді:
— «Ed-Story: Жылжыту» визиткасы;
— логикалық есепті шешу (ребустар);
— жаңылтпаштар айту жаттығуы;
— ұлы ұстаздардың сөздерін негіздеу;
— әр түрлі тақырыптағы авторлық кітаптың тұсаукесері;
— керемет адамдардың өмірі туралы әңгімелер;
— педагогикалық жағдайларды шешу.
Конкурс барысында педагогика саласында, атап айтқанда, әскери педагогика мәселелерінде И.Өтегенов, Б.А. Орынбасар, А.А. Манапов, Ө.Р. Тілеген, Э.А. Шанкин сияқты курсанттар жан-жақты білімдерін көрсетті.
Олимпиаданың нәтижелері бойынша 4-курстың 243 «В» оқу тобының «Авангард» командасы жеңіске жетті, ол Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы Әскери институтының бастығы, PhD философия докторы генерал-майор Б.С. Әбжановтың атынан ауыспалы құрмет кубогымен және 1-дәрежелі дипломмен марапатталды. Екінші орынды 4 курстың 242 оқу тобының «Сұлтандар» командасы, үшінші орынды 2 курстың 482 оқу тобының «Кристал» командасы иеленді.
Әскери педагогика және психология кафедрасының бастығы полковник М.А. Шапашев олимпиаданың қорытындысын шығарды, курсанттардың педагогика бойынша базалық білімінің болуы, педагогика саласында өз бетінше зерттеу қабілеттерін қалыптастыру және оларды кәсіби міндеттерді шешуде шығармашылықпен қолдана білу қабілеттерін қалыптастыру маңыздылығы түсіндірілді.
Олимпиада қорытындысы бойынша қатысқан курсанттарға белсенді қатысқаны және педагогика саласында жоғары білім деңгейі үшін сертификаттар берілді.

ҚР ҰҰ Әскери институтының баспасөз қызметі