2021 жылғы 04 қыркүйекте Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Әскери институтында 1 курс курсанттарының әскери ант қабылдау рәсімі өткізілді. Әскери институтқа түскен 174 болашақ офицер Отанға адал болуға салтанатты түрде ант берді.
Елімізде және өңірде қалыптасқан эпидемиологиялық жағдайға байланысты әскери ант қабылдау рәсімі қонақтарсыз және санитарлық нормаларды сақтай отырып, Әскери институттың ресми Instagram-аккаунты арқылы онлайн-режимде көрсетілді.
Әрбір жауынгер үшін әскери ант – бұл өмірдің бұзылмайтын Заңы, одан ешқандай шегініс болмайды. Ант қабылдай отырып, ол қиыншылықтар мен әскери қызметтен айырылуға төтеп беруге міндеттенеді. Анттың бұл талабы жауынгерлік еңбек процесінде ерік-жігерді, өзіне деген сенімділікті, ұжымға деген сенімді шыңдау қажеттілігін білдіреді. Ол өз Отанын қорғаудағы жоғары және асыл мұраттарды көрсетеді. Әрбір әскери қызметші оны қабылдай отырып, орындалуы әскери қызметті өткерудің мәні мен мақсатын құрайтын міндеттерді өзіне алады. Әскери ант бүгінде әрбір курсант үшін маңызды моральдық нұсқаулық болады, ол өзінің барлық курсанттарын, содан кейін офицерлік өмірін өткізеді.
«Әскери антты салтанатты қабылдау – бұл бізге аға буыннан берілген әскери рәсім. Бұл Отанға адал болуға ант, оны орындау алдағы әскери қызметтің мәні мен мақсатын құрайды.
Әскери ант қабылдағаннан кейін Сіздер біздің Әскери институттың толық мүшесі боласыздар. Сіздердің армандарыңыз — офицер болу, бұл қадірліде және құрметті. Офицер — батыл адамдардың, Отанның нағыз патриоттарының кәсібі.
Әскери институттың қолбасшылығы, профессорлық-оқытушылар құрамы Сіздерге сапалы білім алу, командирлік дағдылар мен ептілік алу, нағыз әскери кәсіпқой, еліміздің бәсекеге қабілетті азаматтары және жоғары дамыған тұлға болу үшін қажетті жағдайлар жасау үшін бар күш — жігерін салады», — деп атап өтті өзінің кіріспе сөзінде полковник Ілияс Сағындықов.
Курсанттардың әскери ант қабылдауынан кейін  Ұлттық ұланы Әскери кеңесінің хатшысы полковник Савердин Имиров пен Әскери институт ардагерлер кеңесінің мүшесі запастағы полковник Бауыржан Досжанов сөз сөйледі. Жауап сөзінде қатардағы жауынгер Алдияр Орынбас әскери ант қабылдаған бірінші курс курсанты командирлерді, сондай-ақ туыстары мен жақындарын курсанттардың әскери антқа адал болатынына және Отанды қорғау бойынша әкелер мен аталардың ісін лайықты жалғастыратынына сенім білдірді.
Құрылған күннен бастап Әскери институт үш жарым мыңнан астам офицерді дайындады. Институт түлектері жыл сайын Ұлттық ұлан кадрларын толықтырып отырады, еліміздің басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында лайықты қызмет өткеруде. Институттың алғашқы түлектері қазірдің өзінде құрамалар мен әскери бөлімдерді басқарады, ал олардың кейбіреулері бас қолбасшылықта және аймақтық әскери қолбасшылықтардың штабтарында басшылық лауазымдарда қызмет етеді. Бұл Әскери институттың түлектері өздеріне жүктелген міндеттемелерді абыроймен орындайтынын көрсетеді. Осылайша елдің қорғаныс қабілетін нығайту ісіне қомақты үлес қосып келуде.
Алда болашақ офицерлердің 4 жылдық курсанттық жолы бар, осы жылдар ішінде олар әскери істің барлық қыр-сырын меңгеріп, әскери істің кәсіпқойы, Отанның сенімді қорғаушысы болуға міндеттеледі.

Аға лейтенант Олжас ӘДІЛБЕК