Осыдан 10 жыл бұрын, 2020 жылдың 17 қарашасында Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына және ҚР Қорғаныс министрі мен ішкі істер министрінің бірлескен бұйрығына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының факультеті құрылды.
Білім алған сәттен бастап Ұлттық ұлан факультеті озық дәстүрлерді сақтай отырып, оқытуда заманауи технологиялар мен озық әдістемелерді табысты пайдалана отыра, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар білікті мамандарды даярлау жүйесін дамытуға елеулі үлес қоса отырып, нағыз серпінді дамып келе жатқан білім беру орталығына айналды.
Заманауи техникалық жабдықтау және жоғары білікті профессорлық-оқытушылар құрамы кәсіби дайындық сапасын қамтамасыз етеді.
Дәл осы жерде жедел деңгейдегі жоғары білікті әскери кадрларды даярлау, сондай-ақ елдің қорғаныс қабілетін және қоғам мен мемлекеттің қауіпсіздігін нығайтуға бағытталған іргелі ғылыми зерттеулер жүргізіледі.
Бұған көбінесе факультет басшылығы мен профессорлық-оқытушылық құрам ықпал етеді. Олардың кәсіпқойлығының, бай тәжірибесі, шыдамдылығының және жан-тәнімен берілуінің арқасында оқытудың перспективалық технологиялары мен әдістері, білім беру үдерісін ұйымдастырудың жаңа қағидаттары енгізілуде. Біздің мемлекетіміздің мүдделерін қорғау бойынша күрделі және жауапты міндеттерді кез келген жағдайда табысты шешуге қабілетті әскери мамандарды даярлау сапасы үздіксіз артып келеді.
Бүгінгі таңда құқық қорғау органдарының алдында тұрған міндеттер офицерлерді ерекше даярлауды қажет етеді: іске шығармашылық көзқараспен, қойылған барлық міндеттерді тиімді жүзеге асыруға тырысады.
Факультет тек Ұлттық ұланның өмірі үшін ғана емес, сонымен қатар отандық ғылым мен кәсіби қызмет үшін де маңызды жаңа идеялар мен жобалар пайда болатын орынға айналды деп айтуға толық құқылы.
Факультет басшылығы, профессорлық-оқытушылар құрамы, тыңдаушылар алдағы уақытта да қойылған міндеттерді табысты орындайтынына, ал түлектер мемлекеттің ұлттық қауіпсіздігінің сенімді тірегі болатынына сенім білдіремін.
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы Әскери институтының қолбасшылығы, Ғылыми кеңесі, профессорлық-оқытушылық құрамы, ардагерлері, жеке құрамы атынан және жеке өз атымнан Ұлттық қорғаныс университеті жанындағы Ұлттық ұлан факультетінің ұжымын айтулы күнмен құттықтаймын және шын жүректен зор денсаулық, отбасылық бақыт, амандық, жоғары білікті әскери мамандарды даярлауда табыс және жаңа жетістіктер тілеймін.

Ұлттық ұлан Әскери институтының бастығы
с/ғ PhD докторы