Жыл сайын елімізде педагогтардың кәсіби мерекесі – Мұғалімдер күні атап өтіледі. Дәстүр бойынша ол қазан айының бірінші жексенбісінде атап өтіледі.
Осы іс-шара қарсаңында Ұлттық ұлан Әскери институтында жылдың үздік оқытушысына байқау өткізілді.
Биыл байқауға 8 оқытушы қатысып, жеңімпазды арнайы құрылған комиссия анықтады.
2020 жылдың 2 қазанында Әскери институт клубында Мұғалімдер күніне орайластырылған үздік оқытушыларды құрметтеу бойынша салтанатты іс-шара өтті.
Байқау жеңімпаздарына құрмет көрсетіліп, 4 номинация бойынша дипломдар мен сыйлықтар табыс етілді. Биыл алғаш рет Әскери институттың Instagram-дағы ресми парақшасында интернет-дауыс беру өткізілді.
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы Әскери институтының бастығы генерал-майор Бауыржан Әбжанов өзінің құттықтау сөзінде: «сапалы білім алған ұрпақ зияткерлік ұлтты қалыптастырудың негізі болып табылатыны сөзсіз. Сондықтан білім беру саласы XXI ғасырда ел үшін өсудің стратегиялық нүктесіне айналуға тиіс. Елбасы атап өткендей: «21 ғасырдағы қазақстандық жауынгердің айрықша белгілері: патриотизм, зияткерлік даму, салауатты өмір салты болуы тиіс».
Барлық профессорлық-оқытушылар құрамды кәсіби мерекелеріңіз Мұғалімдер күнімен шын жүректен құттықтаймын»
Сіздерге зор денсаулық, зор бақыт және егемен Қазақстанның болашақ Отан қорғаушы офицерлерін оқыту мен тәрбиелеу үшін сарқылмас күш – қуат тілеймін!».
«Жылдың үздік оқытушысы» номинациясында тілдік дайындық кафедрасының ағылшын тілі оқытушысы Анцибор Елена Сергеевна жеңімпаз атанды. Айта кету керек, ол Instagram әлеуметтік желісінде өткізілген интернет-дауыс беруде жеңіске жетіп, екі номинация бойынша жеңіске жетті.
— «Ең алдымен, Әскери институттың қолбасшылығына бүгінгі іс-шараны ұйымдастырғаны және өткізгені үшін алғысымды білдіргім келеді.
Бұл байқаудағы жеңіс мен үшін үлкен құрмет және ұмытылмас оқиға. арнайы номинацияда жеңіске жетуге көмектесіп берген дауыстарыңыз үшін ерекше рақмет.
Бірлескен күш-жігерімізбен еліміз үшін кәсіби және бәсекеге қабілетті офицерлік кадрларды даярлауда үлкен жетістіктерге жететінімізге сенімдімін», — деп атап өтті өз сөзінде байқау жеңімпазы Елена Анцибор.
Екінші және үшінші орын әскери педагогика және психология кафедрасының ӘП және П циклінің оқытушысы Александр Митяев пен дене дайындығы және спорт кафедрасының оқытушысы подполковник Мирас Бірімжановқа бұйырды.
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Әскери институты құқық тәртібі әскерлерінің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың жоғары білікті офицерлерін даярлауды жүзеге асыра отырып, өзіне жүктелген міндеттерді лайықты орындайды. Институттың профессорлық-оқытушылар құрамы болашақ офицерлерді оқыту мен тәрбиелеу ісіне қомақты үлес қосуда.
Он бес жыл ішінде Әскери институт 3500-ден астам түлектерді әскерге жіберіп, жиырма түлектерді жүзеге асырды
Әскери институт түлектерінің арасында екеуі «Айбын» орденінің кавалерлері, 11-і мемлекеттік наградалармен марапатталды, мұның барлығы профессорлық-оқытушылар құрамының арқасында.
Профессорлық-оқытушылар құрамы курсанттармен бірлесіп түрлі бағыттар бойынша, соның ішінде баламалы энергия көздерін пайдалану, әскери ғылымдарды оқытуға арналған құрылғылар жасау және оқу-материалдық базаны дамыту бойынша зерттеулер мен зерттеулерді белсенді жүргізеді.
Салтанатты шара барысында клубқа жиналғандардың алдында республикалық және халықаралық сайыстардың лауреаттары, Петропавл қаласы филармониясының әншілерімен және Әскери институттың көркемөнерпаздар әртістері өнер көрсетті.

лейтенант Олжас Әділбек

Петропавл қаласы