2020 жылы 27 ақпанында Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы Әскери институтында қызметтік-жауынгерлік қолдану тактика кафедрасында (ҚЖҚТ) «Арнайы операцияны жүргізудің негізгі бөлімдері және жан-жақты қамтамасыз ету» тақырыбы бойынша ғылыми-теориялық семинары өтті.
Семинарда қатысқандар: І.Н.Сағындыков – ҚР ҰҰ ӘИ бастығының бірінші орынбасары, А.А. Корнилов Әскери институт бастығының орынбасары (оқу және ғылыми жұмыстар жөніндегі); капитандар К.А.Новокрещённов (СҚО бойынша ПД), Д.С. Имамбаев (СҚО бойынша БҚРБ ҚАЖД); подполковник С.Д.Исмуханов (6637 ә/б), тактика және жалпы пәндер кафедра оқытушылары (подполковник Б.А.Сулейменов), әскери педагогика және психология (запастағы полковник Кожахметов Б.Т), тыл және техникалық қамтамасыздандыру (подполковник А.Е. Жакин, қызметші А.В. Нужин), дене дайындығы және спорт (запастағы полковник Б.А.Досжанов, подполковник Е.А. Батеев), жалпы пәндер (запастағы полковник Ельжанов Д.Ш.); Әскери институт курсантары (Д.В. Горбуль, 231«и» оқу тобының курсанты, И.М. Ермеков, 131 оқу тобының курсанты).
Сәлемдесу сөзімен А.А. Корнилов шығып келесіні белгіледі: «Үміт етемін, біздің қатысушылардың дана пікеірлері, ең маңызды сұрақтарына шығармашылық ұжымдық жауаптын ізденуін конструктивті пікірталасы — Ұлттық ұланы күштерімен құралдарын қолдануын жетілдіру бойынша міндеттерді шешуіне бұнын бәрі себепші болады».
Содан кейін кіріспе сөзімен семинарға қатысушыларға полковник Н.О.Миртаев (ҚЖҚТ кафедрасының бастығы) жүгінді және әлемдегі әртүрлі аумақтарында кернеуліктің өсуі терроризмнің және радикалдық экстремизмнің машстаб ұлғайтуына ықпал ететіндігі, халықаралық экономика дағдарыс құбылыстары, энергетиқалық су, азықты және басқа ресурстарға күреске өршуінжеткізді.
Сонымен қатар Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланы Бас қолбасшысы генерал-лейтенант Р.Ф. Жақсылыковтың «Өткізілген іс-шаралар әскерлерді жаңа сапалы күйге өтуін қамтамасыздандыруы, мемлекеттін ішкі қауіп-қатеріне жедел ден қоюына мүмкіндік береді, террорға қарсы, құқық қорғау бағытта тапсырмаларды лайықты деңгейде күнделікті жағдайда, сондай-ақ мемлекеттің әртүрлі аймағында жағдайдың күрт асқыну кезде» пікір дәйексөзін қайталады.
Ары қарай семинардың бағдарламасына сәйкес ғылыми-теориялық семинардың қонақтары және қатысушылары сойледі. Отырыста 30 мақала ұсыныстар болды, олардың ішінде мәселені және оларды шешу жолдарын ашатын 8 ең өзекті баяндамалары тыңдалды.
Капитандар К.А. Новокрещеновтің және Д.С. Иманбаевтің арнайы операцияларды өткізу кезінде әртүрлі құрылымдар және ведомствалар арасында өзара іс-қимыл мәселелері бойынша баяндамалары ерекше қызу пікірталас тудырды.
Жалпы семинар жоғары әдістемелік деңгейде өтті, онын өту барысында мүмкін болатын қауіптерге ескере отырып, тұрақтылықты сақтаудың құрамдас бөлігі ретінде ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету сұрақтарында бірыңғай түсініктер әзірленді.
ҚЖҚТ кафедрасының профессорлық-оқытушылар құрамы ғылыми-теориялық семинарға бүкіл қатысушыларға алғыс білдіреді.